Kategoria C i C+E

Prawo jazdy kategorii C obejmuje uprawnienia do prowadzenia pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Oferujemy szkolenie identycznymi pojazdami, jak podczas egzaminu państwowego. Istnieje możliwość zrobienia kategorii C oraz C+E jednocześnie. Aby otrzymać prawo jazdy trzeba mieć skończone 21 lat (szkolenie można rozpocząć 3 miesiące wcześniej). Kurs na prawo jazdy kategorii C składa się z 20 godzin zajęć teoretycznych oraz 30 godzin zajęć praktycznych. W przypadku gdy kurs przeprowadzany jest jednocześnie z kat. C+E, kurs składa się z 20 godzin teorii i 45 godzin zajęć praktycznych.

Ile trwa szkolenie?

Kurs na prawo jazdy kategorii C składa się z 30 godzin zajęć praktycznych i 20 godzin zajęć teoretycznych.

Kurs na prawo jazdy kategorii C+E składa się z 25 godzin zajęć praktycznych.

Jakimi pojazdami można kierować posiadając kategorie C?

• pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 t, z wyjątkiem autobusu (np. ciężarówka),
  • zespołem pojazdów – powyższy pojazd i lekka przyczepa (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg), ciągnik rolniczy, pojazd wolnobieżny (na przykład walec),
  • zespołem pojazdów złożony z ciągnika rolniczego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg),
  • zespołem pojazdów złożony z pojazdu wolnobieżnego oraz lekkiej przyczepy (o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg).

Jakimi pojazdami można kierować posiadając kategorie C+E?

• zespołem pojazdów złożonym z pojazdu z kategorii C i przyczepy,
  • zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego oraz przyczepy lub przyczep,
  • zespołem pojazdów złożonym z pojazdu wolnobieżnego oraz przyczepy lub przyczep.

Wymagany wiek do uzyskania tej kategorii wynosi 21lat.

ZAJĘCIA TEORETYCZNE:

• Zajęcia w tygodniu (8 spotkań) kurs można rozpocząć w każdej chwili.
  • Teoria online -Zajęcia teoretyczne zaliczasz  przez platformę online. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Sam decydujesz, kiedy będziesz się uczył.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE:

• Pojazd szkoleniowy: MAN TGL - taki sam, jak w WORD Sieradz